פטור ממילואים מחמת התנהגות רעה

בין אם מדובר במקרה מוצדק מבחינתכם או פחות, פטור מחמת התנהגות רעה ניתן לחיילים וחיילות מהצבא, אך שימו לב כי ישנן גם השלכות אפשריות. למשל, אם תרצו להתקבל למקומות עבודה העוסקים בשירותי ביטחון, יש סיכוי גדול שתידחו על ידי המעסיקים.

ישנן סיבות שונות, בעקבותיהן חיילים וחיילות מקבלים פטור מהצבא, פטור מהשירות הסדיר וגם פטור מהמילואים. בין אם מדובר בסעיפים נפשיים או בריאותיים, בכל מקרה כדאי לזכור שבריאיון עבודה, אסור למעסיק לשאול אתכם מה הם הסעיפים בעקבותיהם השתחררתם מהשירות הצבאי. במקרים ספציפיים של פטור מחמת התנהגות רעה, בדרך כלל ההמלצה החמה היא להסתייע בשירותיהם של עו"ד צבאי מנוסים. מדוע מנוסים? מפני שבמקרים מסוימים, התנהגות רעה עשויה להוביל לכליאה של החייל או החיילת בכלא צבאי.

 

פטור מחמת אי התאמה והתנהגות חמורה

עורך דין צבאי יעשה את כל המאמץ בכדי להמתיק את הדין הצבאי הנגזר עליכם. במידה והצבא יחליט לשחרר אתכם מהשירות הצבאי מחמת התנהגות רעה, ברוב הכמעט מוחלט של המקרים – תהיו פטורים ממילואים גם כן. אז האם כדאי להוציא פטור מהשירות הסדיר או מהמילואים?

אתם חייבים להבין דבר פשוט, אם אתם תפגינו התנהגות רעה, תסרבו פקודות, לא תבצעו מטלות, תתחצפו למפקדים שלכם וכדומה, הצבא יעביר אתכם תהליך לא פשוט לפני הפטור מהשירות. במילים פשוטות יותר, זה שאתם מתחצפים או מסרבים לפקודות, לא מזכה אתכם באותו הרגע בפטור מהשירות הסדיר. במקרים רבים, אתם תישלחו לכלא צבאי, אתם תישפטו, תרותקו לבסיס, תקבלו עונשים ועוד. בכל מקרה, מומלץ במקרים אלו להסתייע בשירותיו של עורך דין צבאי מומלץ ומנוסה.

 

האם פטור מהסדיר והמילואים ישפיע לי על העתיד?

אמנם הפרופיל שלכם לא ירד ל-21 (פרופיל נפשי), אך יש סיכוי גבוה שעתידכם יוגבל בעקבות פטור מחמת אי התאמה והתנהגות חמורה. לפני שתשוחררו על סעיף של אי התאמה או התנהגות חמורה, אתם תעלו לוועדה בפני 2-3 קצינים בכירים שימליצו או לא ימליצו על השחרור שלכם מהסדיר והמילואים. כצעד אחרון לפני קבלת הפטור, הצבא יעלה את התיק שלכם בפני מפקד הבקו"ם – שיאשר או לא יאשר סופית את בקשתכם.

יש לקחת בחשבון כי במקרים מסוימים, אכן יירשם אצלכם פטור מחמת התנהגות חמורה (ולא רק על בסיס של אי התאמה). ישנם מקומות עבודה רבים אשר יסרבו להעסיקכם, בין אם מדובר במקומות עבודה ממשלתיים או לא. לפני שאתם מוציאים פטור מהשירות הסדיר, חובה להבין את כל ההשלכות השונות שיהיו לפעולה כזו. עם מי כדאי לשבת לפגישה בכדי להבין את הדברים לעומקם? נכון, עו"ד צבאי מומלץ.

 

אילו התנהגויות נחשבות חמורות בצבא?


הצבא הוא אורגניזם, מערכת נושמת ומתפקדת. על כן, לכל חייל וחיילת בארגון יש תפקידיהם. במידה והתפקידים לא מתבצעים כהלכה או לא מתבצעים כלל, תפקידו של הצבא להחדיר משמעת בחייל או החיילת הסרבנים. במידה ואתם מסרבים לפקודות, זו התנהגות אשר נחשבת חמורה, וככה גם רלוונטי כמובן לגבי נפקדות של פחות מ-24 שעות.

שימו לב, במידה ואתם מוגדרים עריקים, אתם חייבים כבר היום ליצור קשר עם עורך דין צבאי מנוסה. עריקות היא התנהגות אשר עשויה להוביל אתכם לכלא הצבאי, ואחר כך כמובן גם לקבל פטור מחמת אי התאמה והתנהגות רעה. בפגישת ייעוץ עם עורך דין צבאי, את תוכלו לדון גם בזכויות אשר עשויות להישלל ממכם, כמו למשל פיקדון צבאי ומענק שחרור.

פטור ממילואים מחמת התנהגות רעה
פטור ממילואים מחמת התנהגות רעה

כותב המאמר

תמונת מחבר

היי, אני ניר ליסטר, עו"ד צבאי מעל ל-20 שנה והיום אני מנכ"ל של משרד עורכי הדין - ניר ליסטר. אני בעל תואר ראשון במשפטים, שני במנהל עסקים ובדרך לקבל דוקטורט. כעורך דין צבאי, עזרתי למעל ל-7,000 חיילים, מלשב"ים, אנשי מילואים וקבע בדיני צבא בכל התחומים. אחרי כל-כך הרבה מקרים בשנים האלו, אני מבין את הקושי שבמערכת הצבאית ויודע שעם הצבא קשה להתמודד לבד - וזו השליחות שלי. צוות המשרד שלי ואני נדאג שתקבלו מה שמגיע לכם!

שיתוף המאמר:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

צריכים ייעוץ?

יש לנו את הפתרון בשבילך!