שחרור חייל מילואים שבת זוגו בשמירת הריון

חיילי המילואים בישראל ממלאים תפקיד חשוב במערך הבטחוני במדינה, ומשמשים כוח עזר משמעותי בזמני חירום. אולם, היות ומדובר באנשים שסיימו את המסגרת הצבאית הסדירה, וכבר הספיקו לבנות להם חיי עבודה ומשפחה משלהם, ישנם מצבים שבהם חיילי המילואים מקבלים שחרורים מהשירות. במאמר זה נעסוק בשחרור חייל מילואים שבת זוגו בשמירת הריון.

שירות מילואים

שירות מילואים הוא שירות חובה החל על התושבים והאזרחים במדינת ישראל, שסיימו את השירות הצבאי הסדיר שלהם, ושאינם בעלי פטורים למיניהם. שירות המילואים מסייע לצבא בעתות מלחמה ומצבי חירום נוספים, ומדי פעם נערכים רענונים ואימונים על מנת לשמר את הידע והכלים שברשות חיילי המילואים.

קיימים מגוון מצבים שבהם לחייל המילואים אין אפשרות להתייצב לשירות, או שעליו לקצרו, להקדימו ועוד. אחד המצבים הוא שמירת הריון של בת הזוג. במצב זה, שחרור חייל מילואים שבת זוגו בשמירת הריון הוא זכותו של חייל המילואים.

 

שחרור חייל מילואים שבת זוגו בשמירת הריון

אלא אם כן מדובר בצו חירום, הידוע גם בתור צו 8, בו לא ינתנו שחרורים, שחרור חייל מילואים שבת זוגו בשמירת הריון היא זכות המגיעה לו. זכות זו באה לידי ביטוי בשחרור מקריאות לשירות מילואים ואימונים לתקופה שנקבעה כמאושרת על ידי הצבא.

 

שחרור חייל מילואים שבת זוגו בשמירת הריון – איך מממשים את הזכות?

כמו כל תהליך צבאי, גם לשחרור חייל מילואים שבת זוגו בשמירת הריון יש את השלבים הדרושים על מנת להשיגו.

בשלב הראשון יש למלא את טופס 58, הוא טופס בקשה למגוון צרכים כמו שחרור, הקדמה, דחייה וקיצור שירות. שימו לב למלא את חלק ב’ של הטופס, וביחד איתו להגיש גם אישור רפואי בנושא שמירת ההריון של בת הזוג.

את הטופס יש להגיש ליחידה בה אתם משרתים, או על ידי שליחה בדואר, או על ידי פניה למוקדי מושל”ם – מוקד שירות לחיילי המילואים. רופא היחידה, שיקבל את הטופס, יעביר חוות דעת, שבהתאם אליה תתקבל ההחלטה.

שחרור חייל מילואים שבת זוגו בשמירת הריון
שחרור חייל מילואים שבת זוגו בשמירת הריון

תוך כמה זמן תקבלו תשובה?

גם כאן החוקים הצבאיים ברורים ביותר. אם הגשתם את הטופס בתקופת זמן של עד עשרה ימים לפני מועד תחילת השירות, תקבלו תשובה בתוך עשרה ימים. לעומת זאת, טופס שיוגש במהלך עשרת הימים טרם השירות, התשובה עשויה להגיע בתקופה של עד יום אחד לפני תאריך השירות המיועד. אם כבר התחלתם את שירות המילואים, תקבלו תשובה במקסימום עד שלושה ימים מרגע שתגישו את הבקשה.

בהתאם להחלטה ומועד קבלתה, יישלח אליכם צו חדש תוך ארבעה ימים, כשמשכו יהיה לא גבוה יותר מהזימון המקורי, בעקבותיו הגשתם את הבקשה לשחרור.

אם כן, תהליך שחרור חייל מילואים שבת זוגו בשמירת הריון הוא לא מורכב או מסובך, וברגע שהשלבים ברורים לכם – תוכלו להתמודד איתו בקלות יתרה. רק בריאות!

אישה בחודש מתקדם

עו''ד ענבר אלון

חבל שתשלם מחיר כבד!
שיחת ייעוץ שֶׁתַּחֲסֹךְ לך טעויות של בית סוהר.